XX Wampiriada - RCKiK Katowice

25 października br. odbyła się dwudziesta Wampiriada organizowana przez RCKiK w Katowicach. Celem  Wampiriady jest promowanie oddawania krwi wśród studentów i mieszkańców miast oraz rozszerzenie grona honorowych dawców krwi. Krew w wielu przypadkach jest jedynym ratunkiem zagrożonego życia. Pomimo  ogromnego postępu medycyny dotąd nie udało się wytworzyć substancji, która w pełni zastąpiłaby ludzką krew. Gdy jest potrzebna, można polegać tylko i wyłącznie na dawcach, którzy bezinteresownie i dobrowolnie ją oddają.

W ten wyjątkowy dzień przebrani pracownicy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach zachęcali do oddawania krwi.

Wampiriadowy pobór krwi rozpoczął się o godz. 10.00 pod Galerią Katowicką. Na krwiodawców czekał szereg atrakcji i niespodzianek.

Na stanowisku Narodowego Funduszu Zdrowia  można było  wyrobić Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego. Wampiriadę uświetnił pokaz ptaków drapieżnych firmy  A.KUKU, natomiast Miejska Biblioteka Publiczna w Katowicach przygotowała  wampiryczne książki dla krwiodawców.

Bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację tegorocznej Wampiriady. Podczas XX edycji akcji do oddania krwi zgłosiło się 69 osób, z czego 48 osób oddało krew.

Zdjęcia z akcji są dostępne w fotogalerii RCKiK w Katowicach:

http://www.rckik-katowice.pl/fotogaleria.php

1234
5678
91011