27 października zbieramy krew w Warszawie

Wszystkich, którzy chcą pomagać w ratowaniu zdrowia i życia innych zachęcamy do udziału w ostatniej w tym roku bankowej zbiórce krwi w Warszawie. Spotykamy się w najbliższy piątek na parterze budynku Centrali PKO Banku Polskiego przy ul. Puławskiej 15. W tym roku w stolicy zebraliśmy już blisko 80 litrów krwi. Dziękujemy! Tegoroczna BAHK zakończy swoją trasę 31 października w Kielcach.
27 października (piątek) zapraszamy do udziału w ostatniej w tym roku w Bankowej Akcji Honorowego Krwiodawstwa w Warszawie.  Krew będzie można oddawać na parterze budynku Centrali, przy ul. Puławskiej 15. Czekamy od godz. 9:00 do 15:00.
Fundacja PKO Banku Polskiego, która jest organizatorem akcji, przygotowała dla krwiodawców upominki. Otrzymają je osoby, które oddadzą krew w ramach BAHK 2017 i przekażą wypełniony i podstemplowany przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa (RCKiK) certyfikat ekipie obsługującej daną akcję.
To już druga w tym miesiącu akcja w stolicy. W ubiegłym tygodniu z inicjatywy spółek Grupy Kapitałowej PKO Banku Polskiego bankowa Fundacja zorganizowała zbiórkę przy ul. Chłodnej 52. Krew oddało 38 osób, dzięki czemu zebraliśmy ponad 17 litrów tego bezcennego leku.
Podczas blisko pięciu miesięcy tegorocznej BAHK odbyły się 22 akcje w 13 miastach. Dołączyło do nas 1770 osób, z czego w Warszawie - blisko 170.
Od czerwca do października Bankowa Akcja Honorowego Krwiodawstwa odwiedziła Białystok (185,85 l), Bydgoszcz (79,65 l), Gdańsk  (32,85 l), Gdynię (9,45 l), Kraków  (36,9 l), Lublin  (36,20 l), Łódź (8,1 l), Mońki (49, 5 l), Poznań (58,5 l), Szczecin  (43,2 l), Warszawę  (79,20 l),  Wrocław (99 l), Wysokie Mazowieckie  (40,95 l). Łącznie dzięki ofiarności dawców zebraliśmy blisko 760 litrów krwi.
Tegoroczna BAHK zakończy swoją trasę 31 października w Kielcach.
W dotychczasowych edycjach Bankowej Akcji Honorowego Krwiodawstwa (od 2009 roku) wzięło udział ponad 13 tys. osób. Łącznie przekazaliśmy potrzebującym blisko 5,83 tys. litrów krwi.
Fundacja PKO Banku Polskiego dziękuje wszystkim zaangażowanym w akcję krwiodawcom! Partnerem BAHK jest Narodowe Centrum Krwi, a lokalnie - Regionalne Centra Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.
Czytaj więcej

źródło informacji:
Centrum Prasowe PKO Banku Polskiego oraz RCKiK Warszawa

***
PKO Bank Polski jest niekwestionowanym liderem polskiego sektora bankowego. W II kwartale 2017 r. jego skonsolidowany zysk netto wyniósł 827 mln zł, a wartość aktywów sięgnęła 286,4 mld zł. W całym 2016 r. Grupa Kapitałowa wypracowała 2,87 mld zł zysku, co było najlepszym wynikiem w sektorze finansowym. Bank jest podstawowym dostawcą usług finansowych dla wszystkich segmentów klientów, osiągając najwyższe udziały w rynku depozytów (17,1 proc.) oraz kredytów (17,8 proc.), w tym także w kredytach hipotecznych, spośród których niemal co trzeci udzielany jest przez PKO Bank Polski oraz przez PKO Bank Hipoteczny. Posiadając ponad 8 mln kart płatniczych, bank jest największym wydawcą kart debetowych i kredytowych w Polsce z udziałem w rynku na poziomie 21,2 proc. Dzięki rozwojowi narzędzi cyfrowych, w tym aplikacji IKO, która ma już niemal 1,5  mln aktywacji, PKO Bank Polski stał się najbardziej mobilnym bankiem w Polsce. Silną pozycję Banku wzmacniają spółki Grupy Kapitałowej. Dom Maklerski PKO Banku Polskiego jest liderem pod względem liczby i wartości transakcji IPO i SPO na rynku kapitałowym. Dzięki przejęciu Raiffeisen-Leasing Polska, Grupa Kapitałowa stała się z kolei liderem rynku leasingu, z udziałem na poziomie 12,3 proc. Efektywna realizacja strategii wzrostowej sprawiła, że PKO Bank Polski jest najwyżej spozycjonowaną krajową spółką finansową w rankingu Forbes Global 2000 obejmującym największe giełdowe firmy na świecie. W 2016 roku, należący do Financial Times miesięcznik The Banker, po raz trzeci uhonorował PKO Bank Polski nagrodą „Bank of the Year in Poland”.

1