Relacja z wizyty pracowników RCKiK Bydgoszcz w Przedszkolu ,,Pod Akacjami"

Poniżej przedstawiamy relację z wizyty pracowników RCKiK Bydgoszcz w przedszkolu "Pod Akacjami":

"Krwiodawstwo to poważna sprawa, ale można też mówić o nim na wesoło:) tak też staramy się mówić do dzieci i w ten sposób edukować przyszłych krwiodawców.

      Dnia 19 grudnia 2016 r. nasi pracownicy wraz z Kropelką odwiedzili Przedszkole ,,Pod Akacjami” w bydgoskim Fordonie. Spotkanie odbyło się grupie Biedronek, liczącej blisko 30 dzieciaczków, których opiekunką jest Pani Dorota Chrzaniecka.

      W trakcie naszej wizyty staraliśmy się przekazać dzieciom podstawowe informacje o krwi i jej znaczeniu dla ratowania zdrowia i życia innych ludzi. Jak się okazało, nie było to takie trudne ponieważ większość dzieci oglądała wcześniej kreskówkę ,,Było sobie życie”:) Po krótkiej rozmowie, w której dzieci brały żywy udział i chętnie zadawały pytania, każdy z przedszkolaków dostał stetoskop lekarski i uważnie słuchał bicia swojego serca. Następnie przyszedł czas na rozwiązanie labiryntu, w którym trzeba pomóc kropelce znaleźć drogę do chorego – wszystkie dzieci świetnie poradziły sobie z tym zadaniem i w nagrodę otrzymały na rączkę pieczątkę krewkiego ratownika:) Choć prawdziwej krwi nie można wyprodukować sztucznie, poprosiliśmy dzieci o wykonanie modelu krwi - każdy ze starszaków ulepił z modeliny krwinkę czerwoną zgodnie z własnymi wyobrażeniami, po czym wszystkie krwinki umieściliśmy w szklanym pojemniku.

       Jednak największe zainteresowanie i sympatię dzieci wzbudziła nasza przesympatyczna Kropelka, która towarzyszyła nam w trakcie wykonywania wszystkich zadań i chętnie służyła pomocą. Przewidując radość dzieciaków z tak doborowego kompana jakim była Kropelka, przygotowaliśmy niespodziankę – przedszkolaki mogły przebrać się w strój mniejszej kropelki, z czego bardzo ochoczo korzystały. Na zakończenie spotkania zrobiliśmy sobie zdjęcie grupowe, a dzieci otrzymały drobne upominki.

       Bardzo dziękujemy mamie Patrycji za zaproszenie do grupy Biedronek, a Pani Dorocie za przemiłą atmosferę i pomoc w opanowaniu energii przedszkolaków;)

       Mamy nadzieję, że to spotkanie stanie się pretekstem do rozmów dzieci z rodzicami o potrzebie oddawania krwi oraz, że pod jego wpływem dzieci zachęcą swoich rodziców do wizyty w centrum krwiodawstwa i oddania krwi. Bo dzieci bardzo dobrze wiedzą, że oddawanie krwi nie boli, a może uratować komuś życie, wiedzą też, że krwi nie można wyprodukować, a jest w wielu sytuacjach niezbędna!"

 

 Galeria zdjęć dostępna pod adresem: http://www.rckik-bydgoszcz.com.pl/index.php?m=gallery&s=list&cid=126